סקי למתחילים

חופשת סקי היא חופשה בסיומה ניתן לחוש את אחת משתי התחושות הבאות: אהבה או שנאה. או שחוזרים עם אנרגיות מטורפות והמתנה קצרת רוח לחופשה הבאה, או שחוזרים עם תחושת שנאה עצמית על העונש היקר שהענקתם לעצמכם.

כך או כך, חופשת הסקי הממוצעת מייצרת רגשות ואנרגיות, חיוביות או שליליות. אנחנו כאן בכדי להרחיב מעט על החיובי, אולם להסביר גם את השלילי, בכדי שאתם, אלו שרק מתחילים לגלוש, תדעו לקראת מה אתם נכנסים.שמירה על בטיחות בגלישת סקי

Ski15סקי הוא ספורט כייפי ומהנה, אבל מסוכן באותה המידה. גם אם אתם חושבים שאתם גולשים טוב, חשוב לקרוא היטב הוראות בטיחות אלו בטרם עולים על המגלשיים

אנו נוהגים להתייחס לחופשת הסקי כאל חופשה לכל דבר - יחס המוריד את ההגנת שלנו ומסכן אותנו. חופשת הסקי עמוסה בסיכונים, הרבה יותר מכל חופשה אחרת וראוי לא רק להתכוננן אליה בהתאם אלא גם לעקוב אחר ההוראות, בכדי לחשור הביתה בשלום.

 

קרא עוד...
 
סקי למתחילים

Ski7חופשת סקי היא חופשה בסיומה ניתן לחוש את אחת משתי התחושות הבאות: אהבה או שנאה. או שחוזרים עם אנרגיות מטורפות והמתנה קצרת רוח לחופשה הבאה, או שחוזרים עם תחושת שנאה עצמית על העונש היקר שהענקתם לעצמכם.

כך או כך, חופשת הסקי הממוצעת מייצרת רגשות ואנרגיות, חיוביות או שליליות. אנחנו כאן בכדי להרחיב מעט על החיובי, אולם להסביר גם את השלילי, בכדי שאתם, אלו שרק מתחילים לגלוש, תדעו לקראת מה אתם נכנסים.

קרא עוד...
 
לימוד סקי

Ski12אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד גלישת סקי וגם אם אתם בגילאים מתקדמים יחסית (מעל גיל 40) אתם עדיין חזק בתמונה ובעזרת הדרכה צמודה תוכלו לגלוש להנאתכם תוך מספר ימים בלבד.

אנשים רבים נרתעים מספורט הסקי כיוון שהם מפחדים ליפול/להחליק/לשבור משהו ובאופן כללי, מפחדים לעלות על מגלשיים. פעמים רבות נשמעת הטענה לפיה הגיל משחק תפקיד חשוב בלימוד גלישת הסקי. אז נכון, ככל שאתם צעירים יותר בהחלט יש סיכוי שהלימוד יכול לעבור יותר בקלות וגם הגוף מעניש פחות על טעויות בגיל צעיר, אבל אין זה אומר שלא ניתן ללמוד לגלוש גם בגילאים מבוגרים. הדרכה טובה ממדריך סקי מקצועי - בין אם מדובר בהדרכת סקי בעברית או הדרכת סקי מקומית - עשויה לעשות את ההבדל ולעזור לכם ללמוד לגלוש. אם אתם גם לא אנשים שאוהבים לקחת סיכונים מיותרים ויודעים לגלוש בזהירות, אין שום סיבה שתפחדו להתחיל לגלוש.

קרא עוד...
 
התמצאות באתר סקי

Ski16אתרי הסקי ברובם גדולים מאוד וכוללים עשרות אם לא מאות מסלולי גלישה, בהם גולשים עשרות אלפי גולשים מדי יום. ההתמצאות באתרי הסקי איננה קלה אולם גם איננה בלתי אפשרית.

התמצאות באתר סקי היא עניין מהותי וחשוב, בעיקר אם אתם גולשים מתחילים שעדיין אינם מכירים את כל חוקי הגלישה הקיימים. באתרי הסקי קיימים סימונים שונים, חלקם מופיעים על גבי המפות של האתר וחלקן במסלולים עצמם. הסימונים מצביעים על דרגת הקושי של המסלול, על אורכו ועל מספרו.

קרא עוד...
 
כללי התנהגות בשלג

ski2בעוד למקצוענים שבינינו ברור כי גם בשלג קיימים כללים שחובה לקיים, הרי שיש מקום להזכיר גם מתחילים את הכללים החשובים ביותר לגלישה וזאת, בכדי לשמור על בטיחותם, כמו גם על בטיחות שאר הגולשים. לצורך העניין ליקט צוות סקי סנטר את הכללים החושבים ביותר לגולשים המתחילים, שיעזרו לכם לעבור את החופשה בשלום.

לימוד סקי וגלישת סקי מחייבים ריכוז והכנה מראש. אם לא תכינו את גופכם מראש, אם לא תצטיידו בציוד המקצועי הנדרש ותבינו לקראת מה אתם הולכים, תיתקלו בקשיים שיהפכו את חופשת הסקי שלכם לסיוט. הכנה מראש והבנה של גודל האתגר יעזרו לכם לצלוח את החופשה בשלום ויחזירו אתכם ארצה עם רצון לעוד חופשות מאתגרות כמו זו שחוויתם.

קרא עוד...