סקי למתחילים

Ski7חופשת סקי היא חופשה בסיומה ניתן לחוש את אחת משתי התחושות הבאות: אהבה או שנאה. או שחוזרים עם אנרגיות מטורפות והמתנה קצרת רוח לחופשה הבאה, או שחוזרים עם תחושת שנאה עצמית על העונש היקר שהענקתם לעצמכם.

כך או כך, חופשת הסקי הממוצעת מייצרת רגשות ואנרגיות, חיוביות או שליליות. אנחנו כאן בכדי להרחיב מעט על החיובי, אולם להסביר גם את השלילי, בכדי שאתם, אלו שרק מתחילים לגלוש, תדעו לקראת מה אתם נכנסים.

גלישת סקי למתחילים – הדברים שלא יספרו לכם בסוכנות הנסיעות

לפני הכל, מדובר בספורט המצריך מאמץ פיזי לא קטן. חשוב שתיקחו זאת בחשבון רגע לפני שאתם מזמינים חופשת סקי. אם אתם מפנטזים על חופת בטן-גב, כנראה שחופשת הסקי לא מתאימה לכם. אין בכך שום דבר רע – סקי לא מתאים לכולם ויש המון אנשים הסולדים מחופשה כזו, המצריכה מהם שינה מעטה ומאמץ פיזי בקור מקפיא ותנאים לא תנאים ועוד במחיר כפול מזה שיעלה להם שבוע באילת.

אז הנה, במיוחד בשבילכם, כל מה שודאי לא יספרו לכם על חופשת הסקי שלכם בסוכנות הנסיעות: תצטרכו לקום כל יום מוקדם בבוקר (סביבות 07:00-08:00), לאכול ארוחת בוקר דלילה במיוחד, להתלבש היטב ולסחוב את הציוד שלכם על הגב כל הדרך עד לאתר הסקי. לעיתים מזג האוויר קפוא במיוחד, לעיתים גם הדרך ארוכה ואתם מגיעים לאתר ללא נשימה ועם גב תפוס.

גם כשתתחילו לגלוש, אתם עשויים להיתקל בבעיות. אתם תיפלו פעמים רבות, יחתכו אתכם גולשים מהירים ואתם אף עלולים לשבור יד או רגל. בהחלט לא נעים. כאשר יסתיים יום הגלישה, תחזרו עייפים מאוד למלון. אם תרצו לצאת לבלות, לא בטוח שתמצאו מקום הולם (בעיקר אם נסעתם לצרפת) וסביר להניח שתתעוררו ביום שלמחרת עם שרירים תפוסים, עייפים עוד יותר. כך זה ימשך כל השבוע, כאשר בסוף השבוע, בהנחה ולא שברתם יד או נרדמתם תוך כדי גלישה, תדעו לגלוש.

גלישת סקי למתחילים – עדיין כיף!

אתם עדיין כאן? סימן שכל הפסקאות הקודמות לא הפחידו אתכם וזה כבר טוב. כי חופשת סקי היא הרבה מעבר לתיאור הלקוני הזה. נכון, זה אולי מעייף, לעיתים עשוי להיות קצת מסוכן, אבל חופשת סקי היא חופשה במלוא מובן המילה. אם אתם מחפשים חופשה מאתגרת וקצבית, חופשה "אחרת", בה תעשו דברים קצת שונים ואחרים, אזי חופשת סקי היא החופשה בשבילכם.

חופשת סקי, למרות כל הקשיים הכרוכים בה, היא חוויה עוצמתית שאין שנייה לה. במהלך החופשה תפגשו אנשים מכורים לשלג, תגלשו למקומות גבוהים ומרהיבים ותצפו בנופים שסביר להניח שלא תראו בשום מקום אחר. תחושת הסיפוק בה תרגישו עם סיומו של יום גלישה היא תחושה שספק אם תקבלו בחופשה אחרת. חווית הגלישה, ברגע שהופכת למקצועית, היא חוויה יוצאת מגדר הרגיל וודאי שונה מעוד יום רביצה בבריכה באילת והאזנה לא-גא-דו בריפיט.

מה עושים בהתחלה?

בתור גולשים מתחילים, תאלצו להתמודד עם קשיים, איתם התמודד כל מי שאי פעם החל בגלישת סקי. המהירות בה תסתגלו לשינויים ותלמדו את הטכניקה תקבע תוך כמה זמן תוכלו לגלוש לבדכם וללא עזרה מקצועית. בהתחלה ילמדו אתכם עמידה נכונה ויציבה ויסבירו לכם את הדבר החשוב ביותר בגלישה: כיצד עוצרים. לאחר מכן תלמדו לגלוש קדימה (וגם אחורה) ועם הזמן תלמדו גם סיבובים. אין טעם להיכנס לטכניקות הלימוד שכן הן משתנות ממקום למקום, אולם הבסיס נותר זהה: קודם לומדים לעצור, אחר כך לומדים לגלוש.

ככל שיתקדם הזמן, כך תצברו ביטחון ביכולות שלכם. לאט לאט תבינו כיצד גולשים ותלמדו לכוון את המהירות שלכם, כך שתתאים ליכולות הגלישה שלכם. אנחנו כבר יכולים להבטיח לכם שתחוו נפילות ואפילו לא נעימות – אי אפשר לחמוק מהנפילות האלו. אבל דווקא הנפילות האלו, במידה ותבינו ממה נבעו ותתמודדו איתן (ולא תפחדו מהן) ייקחו אתכם יותר רחוק. מי שלא נופל לא לומד – תמיד תזכרו זאת!


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.