התמצאות באתר סקי

Ski16אתרי הסקי ברובם גדולים מאוד וכוללים עשרות אם לא מאות מסלולי גלישה, בהם גולשים עשרות אלפי גולשים מדי יום. ההתמצאות באתרי הסקי איננה קלה אולם גם איננה בלתי אפשרית.

התמצאות באתר סקי היא עניין מהותי וחשוב, בעיקר אם אתם גולשים מתחילים שעדיין אינם מכירים את כל חוקי הגלישה הקיימים. באתרי הסקי קיימים סימונים שונים, חלקם מופיעים על גבי המפות של האתר וחלקן במסלולים עצמם. הסימונים מצביעים על דרגת הקושי של המסלול, על אורכו ועל מספרו.

דרגות הקושי של מסלול הסקי שלכם

לכל מסלול סקי יש דרגת קושי משלו. דרגות קושי אלו הן בינלאומיות ומסומנות באותה הדרך בכל אתר סקי ברחבי העולם:

  • מסלול ירוק – המסלולים הירוקים מתאימים לדרגת הקושי הנמוכה ביותר – הווה אומר גולשים מתחילים. מדובר במסלולים רחבים ביותר וכמעט ללא שיפוע. על המסלולים האלו גולשים כל הגולשים המתחילים, שרק החלו ללמוד סקי.
  • מסלול כחול – המסלול הכחול מתאים גם כן לדרגת הקושי הנמוכה יותר, אולם הוא משודרג מעט יותר מהירוק ומציע לרוב מסלול קצת יותר ארוך אשר מתאים לגלישה ארוכה (יחסית) לגולשים מתחילים. השיפוע עדיין מתון מאוד והמסלול רחב מאוד גם כן ועדיין, גולשים מתחילים יכולים להרגיש ששדרגו את עצמם כאשר עברו אליו מהירוק.
  • מסלול אדום – המסלול האדום מתאים כבר לגולשים מתקדמים הרבה יותר. לכאורה, הקפיצה בינו לבין הכחול גדולה מאוד, כיוון שלא כל מי שמיצה את המסלולים הכחולים יכול לגלוש במסלולים אדומים. מדובר במסלול בעל שיפוע גדול יותר ויש לגלוש במסלולים אלו בזהירות כיוון שגולשים עליהם גולשים במהירויות גבוהות מאוד.
  • מסלול שחור – המסלול השחור מיועד לגולשים מקצועיים מאוד! הוא בלתי עביר לכל מי שאינו מחזיק בניסיון גלישה של לפחות שנתיים שלוש ואף נחשב מסוכן עבור גולשים הודות לשיפוע החד מאוד שלו. אם אתם בעלי ניסיון מועט ובטעות נקלעתם למסלול כזה, כדאי שתחלצו את המגלשיים ותרדו אותו על הטוסיק. 
  • מסלול Off Piste – כשמו כן הוא, מסלול ה-Off Piste הוא מסלול לא מסומן הנמצא מחוץ למסלולים הרגילים. לרוב מדובר במסלול שהשלג בו אינו מהודק כהלכה וגלישה עליו היא על דעת הגולש בלבד ובאחריותו הבלעדית. מסלולים אלו נחשבים מסוכנים בעיקר בגלל שאיש עדיין לא גלש בהם קודם לכן ורצוי להימנע מגלישה בהם ולהתמקד אך ורק במסלולים המסומנים.

סימונים נוספים שכדאי להכיר במסלול הסקי

במהלך הגלישה יתכן ותבחינו במספר סימונים נוספים לאורך המסלול שלכם, שרצוי לשים לב אליהם: כך למשל, לכל מסלול יש מספר המבדיל אותו ממסלולים אחרים. יתכן ותגיעו לצומת דרכים בה תבחינו בשני מספרים שונים – קרוב לודאי שאלו שני מסלולים החוצים זה את זה ועליכם לשים לב באיזה מסלול אתם ממשיכים לגלוש בכדי לא ללכת לאיבוד. רצוי להצטייד במפה של האתר בה מופיעים כל מספרי המסלולים ולעקוב אחריה בכל צומת. על גבי המפה תוכלו למצוא גם סימון המצביע על אורכו של המסלול. רצוי לשים לב לנתון זה כיוון שיש מסלולים שאורכם עשוי להגיע למספר קילומטרים ואסור להיכנס אליהם לעת חשיכה. שימו לב לאורכו של כל מסלול ותכננו את הגלישה באתר מראש, בהתאם למפה שברשותכם.

ההתמצאות באתרי הסקי איננה פשוטה ומצריכה מכם תכנון מוקדם וריכוז בעת הגלישה. לדעתם של רבים, זהו חלק מהחוויה שבגלישת סקי, כיוון שהניווט באתרי הסקי יכול לקחת אתכם גם למקומות בלתי צפויים, אליהם לא גלשתם מעולם. חשוב רק לשים לב ולא להגיע למקומות שיצריכו מכם קצת יותר ניסיון גלישה מזה שיש לכם. דרך צלחה!


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.