כושר גופני לסקי - חשוב להיכנס לכושר לפני שיוצאים לסקי
כושר גופני לסקי

Ski17כושר גופני הוא מרכיב שרצוי שיהיה לכם בטרם תצאו לחופשת הסקי שלכם. אין זה אומר שעליכם למהר ולהירשם לחדר הכושר הקרוב, אולם רצוי שתתחילו לתרגל פעילות ספורטיבית בשבועות שלפני הנסיעה.

חופשת הסקי שלכם היא חופשה ספורטיבית, המצריכה מכם מאמץ רב, בייחוד בשרירי הרגליים. מה לעשות, אבל רובנו לא נמצאים בכושר מיטבי ומגיעים לחופשה עצמה מבלי שעשינו הכנה מוקדמת, מה שעשוי להיות בעוכרינו במהלך החופשה. מעבר לפציעות שעשויות להתרחש, לעיתים הגוף משדר מצוקה באמצעות התכווצויות שרירים ואנו עשויים למצוא עצמנו מרותקים למיטה בבוקר שלאחר גלישה מאומצת ומבלי יכולת לזוז.


כושר גופני לפני חופשת הסקי

אנו ממליצים להיבדק אצל רופא בטרם יציאה לחופשת הסקי ולבקש ממנו שיתאים עבורכם תכנית לשיפור הכשר הגופני ועבודה על השרירים החשובים בגוף. תכנית כזו יכולה לכלול ריצה קצרה בכל ערב, פעילות אירובית, מתיחות, שכיבות שמיכה ועוד. כל אלו הן בגדר המלצות בלבד ורצוי כמובן לקבל מידע מפורט מרופא בנוגע ליכולות שלכם, אולם עבודה ע הגוף לפני החופשה עשוייה לחסוך מכם כאבים במהלכה ולהפוך את החופשה למהנה יותר.

כושר גופני במהלך חופשת הסקי

גם אם ערכתם כראוי, אין זה אומר שסיימתם לעבוד בחופשה עצה. חשוב מאוד כי תעשו חימום קצר לפני שאתם מתחילים את הגלישה: סיבובי ידיים, כפיפות ומתחיות הן חלק בלתי נפרד מהגלישה עצמה – על השרירים שלכם להיות מוכנים עוד לפני שאתם מחליטים להתחיל את הגלישה. עליהם להיות חמים ולא קרים, עליהם לבצע סוג של פעילות בטרם תתחיל זו המאומצת של הגלישה. אל תזלזלו כיוון שתנועה אחת לא טובה עשויה להשבית אתכם למשך כל החופשה עצמה וחבל.

כושר גופני עם סיום הגלישה

סיימתם לגלוש? יופי! אולם בטרם תיגשו לחדר, בצעו תרגילי הרפייה, תנו לגוף להשתחרר ותגיעו לחדר לאחר שביצעם מספר תרגילים. אם אתם מתכוונים לצאת לבלות, נסו לנוח לפני כן ואל תחזרו מאוחר כיוון שגוף עייף חשוף יותר לפציעות הקשורות לכושר גופני. בהצלחה!


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.