הדרכת סקי - כללי

Ski9הדרכת סקי יכולה לעשות את ההבדל בין חופשת סקי מוצלחת לחופשת סקי מאכזבת ואף יותר מכך: הדרכת סקי יכולה לקבוע את עתידך בתחום גלישת הסקי: או שתרכוש עקרונות גלישה נכונים שיעזרו לך להתאהב בספורט הלבן, או תרכוש עקרונות שיעכבו את ההתקדמות שלך ויגרמו לך לשנוא סקי.

כיוון שלא נולד עוד האדם שנולד כאשר הוא יודע כבר לגלוש סקי, ניתן להניח שהדרכת סקי היא משהו שכולם עוברים לפחות פעם אחת בחייהם. לא משנה באיזה גיל התחלתם לגלוש, סביר להניח שאת הפעם הראשונה תעשו אצל מישהו מקצועי שיקנה לכם עקרונות גלישה בסיסים וילמד אתכם כיצד לגלוש נכון. והדגש כאן הוא על המילה נכון, כיוון ששרלטנים לא חסר והם לא ילמדו אתכם כלום. על כן, חשוב ללמוד אצל גורם מקצועי שעבר הדרכה ויודע כיצד להנחיל מהידע שלו לאחרים.

מדריכי סקי

כאשר אתם רוכשים חבילת סקי, תישאלו על ידי סוכן הנסיעות האם אתם מעוניינים בהדרכה. אם זוהי לכם הפעם הראשונה או השנייה בה אתם גולשים, ההמלצה של צוות סקי סנטר היא להשתמש בהדרכה. ברגע שתגיעו לאתר הסקי, תצוותו לקבוצה בהתאם לרמה שלכם ואליכם יוצמד מדריך מקומי שיסביר לכם כיצד לגלוש, יתקן טעויות שודאי תעשו וגם ייקח אתכם בבטחה דרך המסלולים המתאימים לרמתכם באתר.

גלישה עם מדריך סקי היא חוויה בפני עצמה. המדריכים מכירים כל פינה באתר ויודעים לקחת אתכם לכל שכיות החמדה הקטנים והיפים, אליהם לא תגיעו לבד. הגלישה איתם נוסכת בכם ביטחון כיוון שאתם יודעים שאתם גולשים בקבוצה השווה לכם מבחינת הרמה ונמצאים עם מדריך שידע להוציא אתכם מכל צרה אליה תקלעו (נפילה לא נעימה, כניסה למסלול הלא נכון וכו'). התחושה הזו שווה הרבה כסף, בעיקר למתחילים מביניכם שעדיין עושים את צעדיהם הראשונים בעולם הגלישה ורוצים לסיים את החופשה בשלום.

 שני סוגים של מדריכי סקי

בהכללה גסה, ניתן לקבוע כי קיימים שני סוגים של מדריכי סקי בעולם: אלו שגולשים מצוין אבל לא יודעים ללמד אחרים ואלו שגולשים מצוין ויודעים כיצד ללמד. קצת קשה להבדיל ביניהם ממבט ראשון, אולם ככל שמתקדמים שיעורי הסקי ניתן להבחין בין אלו שרק רוצים לגלוש ולא עוצרים להדגים מהלכי גלישה או לתקן טעויות לבין אלו שעוצרים, מלמדים ומסבירים שוב.

מאידך, רבים קובלים לעיתים על העצירות המרובות, וטוענים כי הם הגיעו בכדי לגלוש ולא רק בכדי ללמוד כל הזמן. יש בזה משהו נכון, אולם הם שוכחים כי מבלי שידעו את בסיסי הגלישה הנכון, יהיה להם מאוד קשה להתקדם לאחר מכן ולגלוש לבד. הלמידה היא שכר לימוד שאנחנו משלמים בפעמים הראשונות בהם אנו גולשים סקי, בכדי שאח"כ נוכל לעשות זאת לבד ומבלי לשלם למדריך סקי.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה! 

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.