הדרכת סקי בעברית

ski2ניתן לצאת לחופשת סקי עם מדריכים דוברי עברית בשלושה מועדים קבועים: חנוכה, פורים ופסח.

טרנד מדריכי הסקי דוברי עברית הולך ותופס תאוצה בתיירות החורף ובצדק. אתרי סקי אמנם מלאים בבתי ספר ובמדריכים מקומיים, אולם ישראלים רבים, בעיקר ברמות של מתחילים, מעדיפים לקבל הסברים על האופן שבו הם גולשים בעברית ולא באנגלית רצוצה עם מבטא צרפתי או אוסטרי. איגוד הסקי הישראלי, המסונף לאיגוד הסקי העולמי (FIS) הוא העומד מאחורי הכשרתם של המדריכים הישראלים, שמעבר להיותם בד"כ אנשים מאוד נחמדים, מחזיקים גם בידע עשיר בגלישת סקי, הם סבלניים ויכולים לעשות את ההבדל בין חופשה נחמדה לבין חופשה כייפית.

מדריכי סקי בעברית

עדיין מתלבטים? הנה כמה סיבות מדוע כדאי לצאת לחופשת סקי עם מדריך ישראלי:

  • אם לכם (או לילדכם) זוהי חופשת סקי ראשונה, אל תהססו לקחת הדרכה בעברית. שלבי הלימוד הראשונים הם החשובים ביותר, בהם נלמדים עקרונות הסקי איתם אתם תמשיכו לחופשות הבאות. רצוי שתלמדו אותם בשפה שאתם מבינים.
  • במידה ואתם יוצאים עם ילדים קטנים (גילאי 6-10), החופשה שלכם תהיה שקטה יותר אם תדעו כי הפקדתם את ילדכם בידיים ישראליות, ולא בידיו של מדרך סקי מוכשר, שיעלם שנייה לאחר שיסתיים השיעור.
  • מדריכי הסקי משמשים כמדריכים גם מחוץ לאתרי הסקי. הם ישבו איתך ויסבירו לך מה אתה עושה לא נכון, יצאו איתך לפאב הקרוב ויעזרו לך להעביר את חופשת הסקי שלך בכיף.
  • תמיד כיף לעשות סקי עם מישהו שדובר את השפה שלך, שמבין מה אתה רוצה ממנו ושאתה מצליח להבין מה הוא רוצה ממך. מעבר לידע ולניסיון שלהם, זה באמת יותר כיף!
  • מדריכי הסקי דוברי העברית הם ערך המוסף של חופשת הסקי שלכם. בעוד מדריך סקי מקומי יכול להיות נחמד, אם כי לא תמיד מובן וודאי שלא מחוייב אליכם בשום צורה שהיא, מדריכי הסקי הישראלים ילוו אתכם מהרגע שיצאם מהחדר ועד שתחזרו אליו בסיום עוד יום גלישה מפרך.

מדריך סקי פרטי

מדריכי הסקי יוצאים בדרך כלל בקבוצות מאורגנות בחנוכה, פורים ופסח. ניתן לצאת עם מדריכים גם באופן פרטי ורצוי לחשוב בחיוב על האפשרות הזו, גם אם היא מייקרת קצת את חבילת הסקי שלכם. מדריך הסקי הפרטי הוא מדריך שבימים כתיקונם עובד בחרמון או יוצא עם קבוצות מאורגנות אבל במקרה שלכם הוא יוצא באופן פרטי רק עם המשפחה שלכם. אתם אחראים לרכישת הכרטיס שלו, מציאת חדר עבורו במלון ותשלום עבור הסקי פס שלו, כמו גם תשלום יומי שנסגר ביניכם (נע סביב 50-70 אירו ליום). הוא מבחינתו מלווה אתכם ומלמד אתכם כיצד לגלוש.

במדריך הסקי הפרטי ניתן להשתמש גם בכדי ללמד את הילדים. אם אתם רוצים לצאת עם הילדים, אבל לא כקבוצה גדולה, ניתן לשכור את שירותיו של מדריך סקי פרטי ולבקש ממנו ללמד את הילדים יחד. במקרה כזה, המדריך משמש גם כ"בייביסיטר" לילדכם ושומר עליהם בזמן שאתם גולשים להנאתכם.

שימו לב: רצוי לתאם את כל הפרטים הללו מראש עם המדריך טרם היציאה איתו לחו"ל. לעיתים אנו מתלהבים מהרעיון אבל שוכחים לסגור את הפרטים הקטנים ואז מגלים באתר הסקי שהמדריך לא רוצה לשמור על הילדים, או שהתשלום שקבעתם כולל כל מיני אלמנטים נוספים עליהם לא ידעתם. נהוג גם לשחרר את המדריך ליום אחד במהלך החופשה בכדי שיגלוש לבד. תאמו את כל הפרטים הללו איתו מבעוד מועד ותחסכו לעצמם כאב ראש ואי נעימות לאחר מכן. 

מחפשים מדריך סקי פרטי? צרו איתנו קשר

צוות סקי סנטר ישמח לספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך. צרו איתנו קשר לתיבת המייל שלנו - Theskicenter@Gmail.com ונשמח לעמוד לשירותכם!