בחירת יעד לחופשת סקי

ski1הבחירה במדינה אליה תצאו לחופשת הסקי שלכם היא קרוב לוודאי הבחירה החשובה ביותר שתעשו בדרך לחופשה. הנה מספר נקודות שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה.

אתרי סקי קיימים כמעט בכל העולם, רובם מרוכזים באירופה. המדינות המובילות באירופה הן צרפת, איטליה, אוסטריה ושוויץ. במדינות אלו נמצאים מתקני הסקי הטובים ביותר ואלו גם המדינות הקורצות ביותר לתייר הישראלי, בדרכו לחופשת הסקי. בשנים האחרונות נכנסו לתחום תיירות הסקי מדינות נוספות כגון בולגריה, אנדורה וצ'כיה, המציעות דילים לחופשת סקי זולה יותר.

שני פרמטרים מרכזיים: רמת גלישה ועומק הכיס

את ההחלטה לאן נוסעים כדאי לקבל בהתאם לשני פרמטרים מרכזיים: רמה הגלישה שלכם ועומק הכיס שלכם. במידה ורמת הגלישה שלכם היא של מתחילים, ובמידה ואתם מחפשים חופשת סקי למתחילים וזוהי חופשת הסקי הראשונה שלכם, כדאי לכם לשקול לנסוע למקומות הזולים ותר, כגון בולגריה ואנדורה. אתר באנסקו שבבולגריה למשל, הוא אתר חדש יחסית שלמרות שאינו גבוה, מציע מסלולי גלישה מגוונים למתחילים. האתר מגובה בתותחי שלג ומאפשר גלישה ברוב ימי החורף, מה שעשוי בהחלט לספק את מי שעדיין לא החליט האם חופשת הסקי היא החופשה בשבילו. גם המחירים נמוכים יחסית מהמחירים במדינות אחרות, מה שעשוי לעודד את מקבל ההחלטה.

במידה ורמת הגלישה שלכם כבר ממוצעת ואף מעבר לזה, רצוי לפזול לכיוון מדינות כגון צרפת ואוסטריה, בהתאם לעומק הכיס כמובן. מדינות אלו מציעות אתרים גדולים ומקצועיים, עם מגוון מסלולים לכל הרמות, כולל פעילויות סקי נוספות (מצנחי סקי, גלישה לילית ועוד). האפרה סקי בהן מפותח יותר והאפשרויות רבות ומגוונות פי כמה מאשר אלו בבולגריה ואנדורה. כמובן שגם המחירים עולים בהתאם אולם כל מי שכבר גלש פעם אחת בחייו יודע עד כמה חשוב גודלו של האתר והיכולת לא לחזור על אותו המסלול פעמיים.

במידה ואתם כבר גולשים מנוסים המחפשים אתגרים, רצוי לשקול אתרי סקי בארה"ב, המציעים תנאי גלישה מצוינים באווירה שונה לגמרי מהאווירה האירופאית לה הורגלתם בשנים האחרונות. מתקני הגלישה בארה"ב הם מתקנים גדולים בכל קנה מידה, המציעים שלג איכותי וגלישה בשפה שאתם מכירים. הנוף שונה לגמרי מהנוף האירופאי וחווית הגלישה מתעצמת פי כמה מאשר החוויה האירופאית. כמובן שעלותה של חופשה כזו גבוהה פי כמה מאשר עלותה של חושפת סקי באירופה, אולם במידה וחשקה נפשכם במשהו שונה קצת, זהו הדבר האמיתי.

הציפייה לחורף יכולה לשגע את גולש הסקי הממוצע, שכבר מתגעגע לנשום קצת שלג ולדהור במהירות בין המסלולים. אלו שאינם יכולים לחכות עוד, יכולים למצוא את מבוקשם במדינות אמריקה. אחת מהן, ארגנטינה, מציעה מספר אתרי סקי נחמדים שעשויים לעשות את העבודה עבור אלו המתגעגעים לקצת שלג. אתרי הסקי בארגנטינה אינם גדולים כמו אלו באירופה וגם אינם מפותחים (קבינות מיושנות, ציוד בלוי וכו'), אבל הנוף מפצה כמעט על הכל. במידה וידכם משגת, זו יכולה להיות חופשה חלומית המשלבת טיול תרמילאים וחופשת סקי.

אז לאן נוסעים?

אז החלטתם לאן נוסעים? כי בסופו של דבר, הכי חשוב הוא שתהנו מהחופשה. אל תסעו רק כי מישהו אמר שכדאי לנסוע למקום מסוים. סעו לשם כי אתם רוצים לנסוע וחושבים שתהנו שם. אנחנו יכולים לתת רק טיפים מניסיוננו העשיר, אבל את ההחלטה תאלצו בסופו של דבר לקבל בעצמכם. אם אתם עדיין מבולבלים, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור לכם ולתת לכם טיפים נוספים בדרך לבחירת יעד חופשת הסקי הבאה שלכם.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה! 

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.