כיצד בוחרים חופשת סקי

Ski12בחופשת הסקי מושקע כסף רב שחשוב שתהיה לו התמורה הראויה. חבילות סקי הן מצרך שיש להשקיע בו מחשבה רבה, בכדי לוודא שאנו יודעים לקראת מה אנחנו הולכים ושאנו בוחרים את המוצר הטוב ביותר עבורנו.

בחופשת הסקי הקרובה שלכם אתם הולכים לבזבז משאבים רבים: זמן, כסף, סבלנות ועוד. בכדי למקסם את החופשה ולבנות אותה כראוי, כך שתתאים לאופי המשפחה, לאופי האישי שלכם וכמובן תעלה במחיר שפוי, רצוי לדעת כיצד לבחור את החופשה הנכונה. זכרו: לא כל הנוצץ זהב ולא כדאי להסתנוור מהבטחות של סוכני נסיעות רק בשביל להיתקע עם חופשה "שווה" אבל בלתי אפשרית עבורכם.

כיצד בוחרים חופשת סקי?

להלן מספר עצות כיצד לבחור חופשת סקי:

  • תאריכים – עונת הסקי הרשמית מתחילה באמצע דצמבר, מה שהופך את כל התאריכים הקודמים למועד זה לתאריכי קדם עונה ומוזיל אותם באופן משמעותי. אין בדברים אלו המלצה לבחור מועד מוקדם, כיוון שיתכן ובחלק מהאתרים השלג עדיין לא הגיע. אבל רצוי לדעת שניתן לשחק עם מחירי חבילות סקי בהתאם לתאריך. שימו לב שהמחירים משתנים שוב בינואר, כאשר אלפי צרפתים יוצאים לחופשה השנתית שלהם. רצוי לא לצאת לחופשת הסקי בתאריך זה, כיוון שהאתרים עמוסים מאוד ויקרים פי כמה.
  • תנאים – רצוי לשים לב למספר פרטים נוספים כשמזמינים חופשת סקי. ראשית, הטיסות הם בד"כ טיסות שכר וכדאי לקחת בחשבון שהן עשויות להתעכב ולא לצאת במועדן. אם אתם מתכננים חופשה עצמאית, אולי כדאי להוסיף קצת כסף ולטוס בטיסה רגילה. שנית, כדאי לשים לב לבתי המלון ולוודא שהם בקרבת האתר. אל תיקחו מלון שמרוחק משמעותית מהגונדולות וודאו שהמלון הוא ברמה גבוהה (הרמה הנהוגה בבתי מלון בחופשת סקי היא שלושה כוכבים פחות). שלישית, וודאו כי החבילה שלכם כוללת העברות (הכוונה היא לאוטובוס הממתין לכם בשדה התעופה ומביא אתכם עד למלון שלכם). לרוב הן כוללות העברות, אולם רצוי לבדוק זאת ליתר ביטחון.
  • סקי פס - סקי פס הוא כרטיס הכניסה שלכם לאתר הסקי. כמעט כל החבילות כוללות סקי פס, אולם השאלה היא מה הסקי פס שלכם כולל. רוב החברות מציעות את הסקי פס הבסיסי, הכולל כניסה לאתר בלבד ובאתרים רבים ניתן להרחיב את הסקי פס ובכך לגלוש למקומות נוספים שאינם כלולים בסקי פס המקורי. רצוי לשדרג את הסקי פס כבר בארץ, גם בגלל שהוא זול יותר אולם בעיקר בגלל שרכישה שלו בארץ תמנע מכם כאב ראש ורדיפה אחר אנשים שאינם דוברים את שפתכם באתר עצמו.
  • אפרה סקי (Apres Ski) – מונח השאול מצרפתית ופירושו אחרי הסקי. הכוונה היא לפעילות המוצעת לכם לאחר שסיימתם לגלוש וחזרתם למלון. מדובר בתחום שהולך ומתפתח בשנים האחרונות ובאתרים רבים קיימת פעילות ענפה, המציעה לגולשים מגוון אטרקציות בשעות הערב. עוד בטרם רכשתם את החבילה, רצוי שתבדקו מהי פעילות האפרה סקי באתר אליו אתם נוסעים. 
  • השכרת ציוד – בכדי להציע מחירים אטרקטיביים, סוכנויות נסיעות נוהגות שלא לכלול השכרת ציוד בחבילת הסקי שהן מציעות. שימו לב לסעיף זה, שעשוי לייקר בכ-100-200 אירו את חבילת הסקי שלכם. רצוי לרכוש חבילת סקי הכוללת השכרת ציוד ולו בכדי להימנע מכאב הראש הכרוך בחיפוש אחר חנות השכרה, השכרת הציוד עצמו והחזרתו.

אפשר לנהל מו"מ בכדי להשיג חופשת סקי טובה!

כל הפריטים הללו מהווים מרכיב חשוב ואף קריטי בבחירת חופשת סקי שלכם. קחו את הרשימה הזו וגשו עימה לסוכן הנסיעות. וודאו כי אתם מקבלים את כל מה שמופיע כאן ובמידה ומוצעת לכם חבילת סקי שאיננה כוללת חלק מהפריטים הנ"ל, חפשו סוכנות נסיעות אחרת. התחרות בשוק רבה ולא יהיה זה קשה למצוא סוכנות נסיעות שתעניק לכם בדיוק את מה שאתם רוצים.

זכרו כלל חשוב נוסף: לעיתים כדאי להוסיף מספר שקלים על החבילה, בכדי למנוע כאבי ראש בחופשה עצמה. אם מציעים לכם להרחיב את הסקי פס בארץ, עשו זאת, אם מציעים לכם גם השכרת ציוד, עשו זאת. אם מציעים לכם לעבור למלון שיקרב אתכם למעליות בתמורה לעוד כמה שקלים, עשו זאת. כל אלו אולי ייקרו קצת את החופשה, אבל יקלו עליכם כשתהיו שם. 

למידע שימושי נוסף על חופשת הסקי שלכם.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת  ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.