הדרכת סקי מקומית


הדרכת סקי היא אחד הדברים החשובים ביותר שתעשו בחופשת הסקי שלכם. את הדרכות הסקי ניתן לקחת בשני אופנים: הדרכת סקי מקומית, על ידי מדריך מקומי מהמדינה בה אתם נמצאים או הדרכת סקי בעברית שתינתן לכם על ידי מדריך סקי שיגיע אתכם מהארץ.Ski8

 

ההבדל בין הדרכת סקי בעברית לבין הדרכת סקי מקומית הוא עצום והרצון ללמוד אצל אחד משני המדריכים תלוי לא רק ברמת הגלישה שלכם אלא גם באופי שלכם ורצון  שלכם להתחבר שוב לישראלים ולעברית. הדרכת סקי מקומית שונה לרוב מהדרכת הסקי בעברית אולם אין זה אומר שהיא פחות טובה ממנה.

הדרכת סקי בשפה זרה

הדבר החשוב ביותר שעליכם לדעת הוא שהדרכת סקי מקומית נעשית בשפה האנגלית, שלרוב מתובלת במבטא מקומי כבד ביותר. בין אם אתם שולטים בשפה האנגלית ובין אם לאו, יתכן ולא תבינו את כל מה שהמדריך המקומי יאמר לכם. זה לעיתים מעצבן, לעיתים אפילו ממש מעצבן, אבל מצד שני, לא יצאתם לחופשה בכדי לשמוע שוב עברית ועברית, אלא בכדי להיחשף למקומות חדשים ואנשים חדשים, ולקחת אוויר מהישראליות. שפת הסקי היא במידה רבה שפה בינלאומית ואם אין לכם בעיות הבנה, אין שום סיבה שלא תבינו מה מנסה להסביר לכם המדריך המקומי.

מדריך הסקי המקומי ידע גם לגלוש אתכם למקומות אליהם לא ייקח אתכם המדריך הישראלי, שמגיע לאתר רק יום לפניכם ועדיין אינו בקיא בכל אפשרויות הגלישה השונות. הגלישה איתו הופכת לחוויה של ממש שעה שהוא לוקח אתכם בין העצים, דרך לא דרך עד איזה מסעדה נסתרת או פאב עם נוף מרהיב. התחושה היא שאתם לומדים להכיר את אתר הגלישה באופן שספק אם מדריך הסקי הישראלי ידע לעשות. 

הדרכת סקי מקצועית

יאמר מיד: אין כל פסול בהדרכת סקי בעברית. יתרה מכך, במובנים רבים היא עדיין עדיפה לטעמי (ולטעמם של רוב חברי פאנל סקי סנטר), אולם יש גם משהו מאוד יפה ונעים בהדרכת סקי בשפה זרה. לימוד סקי בשפה זרה את התחושה כי אתם נמצאים בחו"ל ולא בחרמון, מוציאה אתכם קצת מישראל וגורמת לכם גם לשבור קצת את השיניים בזמן הגלישה (ולא רק מהנפילות). אתם לומדים גם קצת על המנהגים המקומיים, מסתכלים על סגנונות גלישה שונים של אחרים ובגדול, יוצאים מהקופסה קצת.

הדרכת הסקי המקומית הינה הדרכה מקצועית מאוד בגיבוי מלא של איגוד הסקי האירופאי (ESF). כמובן שלא כל המדריכים הם באותה רמה (בעיקר בכל הנוגע לאופן הלימוד עצמו ולאו דווקא לרמת הגלישה) אולם כולם נחמדים ומסבירי פנים. בשעתיים שהם איתם הם יתנו לכם הכל. הם אמנם נעלמים מיד שמסתיים השיעור ובלתי ניתנים לאיתור בזמן הפנוי שלהם, אולם בזמן בו הם איתכם, הם יהיו איתכם עד הסוף וזה חשוב!


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה! 

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com וניתן לכם את כל המידע שתבקשו!