סקי בצרפת

Franceניתן לקבוע כי צרפת הינה אחת מהאבות המייסדים של תיירות הסקי באירופה. צרפת הינה המדינה הראשונה שהבינה את הפוטנציאל הטמון בגלישת הסקי והראשונה שהחל להביא תיירים באופן מסודר לאתרי הסקי שלה. זה לא אומר שהיא המדינה הטובה ביותר בתחום, אולם זה בהחלט הופך אותה ליעד תיירותי מבוקש.

חופשת סקי בצרפת נחשבת לחופשה היוקרתית ביותר מבין החופשות אליהן תצאו. מעבר לעובדה כי הצרפתים היו הראשונים למצות את הפוטנציאל התיירותי שבענף הסקי, המדינה מתהדרת במתקנים החדישים והמתקדמים ביותר באירופה ומיליוני גולשים פוקדים אותה מדי שנה. צרפת לא חפה מחסרונות, אבל החופשה בה היא חופשה מהנה ביותר, המעניקה לגולש את כל מה שייחל לעצמו.

חופשת סקי בצרפת – יתרונות

יתרונות הגלישה באתרי הסקי הצרפתיים הם מרובים. להלן חלק מהם:

  • שלג אמיתי – רוב אתרי הסקי בצרפת נמצאים בגובה רב ועל כן, יש בהם שלג אמיתי כמעט כל העונה. בעוד באתרי סקי אחרים נעשה שימוש למכביר בתותחי שלג, בצרפת השלג ברובו אמיתי, מה שמונע ממנו להפוך לקרח. זאת ועוד, עונת הסקי נמשכת בצרפת יותר מהרגיל, כיוון שהשלג נשמר לעיתים עד לחודשי האביב המאוחרים
  • אתרי סקי גדולים במיוחד – אתרי הסקי בצרפת ידועים בגדולם העצום. חלקם אף מרושתים ביניהם וניתן לגלוש מאחד לשני בתוספת תשלום קטנה. במידה ובחרתם לגלוש בצרפת, יתכן ותמצאו את עצמכם גולשים בכל יום באתר אחר וזהו יתרון אדיר לחובבי הסקי המקצועיים שביניכם.
  • חופשת סקי בצרפתאתרים המותאמים לגלישת סקי – רוב אתרי הסקי בצרפת נבנו במיוחד לצורך גלישת סקי. על כן, נוחות הגלישה בהן היא מקסימאלית ויוצרת חוויית גלישה אדירה (זאת לעומת אתרים רבים באירופה שהותאמו לגלישת סקי ועל כן, הגלישה בהם עשויה לעיתים להיות מסורבלת.
  • בתי ספר מקצועיים – בתי הספר לסקי בצרפת הם מהמקצועיים בעולם. המורים מקצועיים, בעלי ותק של עשרות שנים ובעלי ידע גם בהוראה ולא רק בגלישה (בניגוד לבתי ספר אחרים, בהם המורים אולי יודעים לגלוש, אבל לא תמיד יודעים ללמד כיצד לעשות זאת נכון). גם רמת הציוד שמציעים האתרים היא לרוב גבוהה ומאפשרת גלישה נעימה ובטוחה לצד לימוד סקי מהנה.
  • אתרים מתוחזקים ברמה גבוהה – אתרי הסקי בצרפת, מעצם היותם חדישים ומודרניים, מתוחזקים ברמה גבוהה ומקצועית. הדבר ניכר לא רק במסלולים עצמם אלא גם בשירותי החילוץ וההצלה שמציעים האתרים.
  • גלישת סנובורד – צרפת מצטיינת במגוון של אתרים המותאמים לגלישת סנובורד. אתרים כגון שמוני (Chamonix) ולז-ארקז (Les Arcs) מציעים לגולש הסנובורד חווית גלישה שספק אם ימצא באתרים אחרים בצרפת ואפילו באירופה.
  • אוכל מצוין – בתי המלון בהם תתאכסנו בחופשה מציעים מגוון קולינרי המתאים למטבח הצרפתי, שפחות מוכר לישראלי הממוצע (בניגוד לתפריט האיטלקי למשל, שמוכר לכל ישראלי). השונות והחדשנות מעוררים את התיאבון וההנאה ממטבח הגורמה הצרפתי פותחת את התיאבון. 

חופשת סקי בצרפת - חסרונות

למרות כל האמור לעיל, כדאי לקחת בחשבון כי בצרפת עשויים להיות מספר חסרונות:

  • גובה רב – הגובה הרב בו ממוקמים אתרי הסקי בצרפת הופך אותם לקפואים. אם נפלתם על שבוע חורפי יותר מהרגיל, יתכן ותתקשו לגלוש להנאתכם בגלל הקור העז. רצוי להצטייד מבעוד מועד במספר רב של שכבות ולהתכונן לגרוע מכל מבחינת הקור.
  • אפרה סקי לא מפותח – דווקא מכיוון שדגש רב הושם על פיתוח אתרי הסקי עצמם, נדמה כי נושא האפרה סקי קצת נזנח בצרפת. ברוב האתרים אין פעילות אפרה סקי ענפה בשעות הערב והתיירים נאלצים להישאר במלון או לצאת לשתות קפה ולשחק באולינג.

חופשת סקי בצרפת - סיכום

לסיכום, חופשת סקי בצרפת היא חופשה מהנה, אבל יקרה. במידה ורמת הגלישה שלכם גבוהה, צרפת בהחלט יכולה להתאים לכם. החוויה הקולינרית, הגלישה המקצועית ורמת האתרים הגבוהה עושים את ההבדל. עם זאת, במידה ואתם גולשים מתחילים, שזוהי לכם חופשת סקי ראשונה או שנייה, אולי כדאי לשקול בחירה ביעד קצת פחות יוקרתי ויקר, שיעניק לכם כמעט את אותה החוויה.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה! 

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com וניתן לכם את כל המידע שתבקשו!