סקי באיטליה

Italyעד לשנים האחרונות, פיגרה איטליה אחרי צרפת ואוסטריה בכל הנוגע לרמת שירותי הסקי שהיא מציעה. בשנים האחרונות התהפכה המגמה, לאחר שגם האיטלקים הבינו את הפוטנציאל הטמון במשאבי הטבע שלהם. 

התנופה בפיתוח תעשיית הסקי הגיע לשיא בשנים האחרונות וניכר ששגם הישראלים זיהו את הפוטנציאל הטמון בחופשת סקי באיטליה, המשלבת בין אתרי סקי ברמה גבוהה ובילוי אפרה סקי משובח.רוב אתרי הסקי באיטליה ממוקמים בהרי האלפים בצפון המדינה. האלפים, המשותפים גם לאוסטריה וצרפת, מייצרים מרחב סקי עצום בגודלו – הכי גדול באירופה – הנקרא Dolomitisuperski המציע מעל ל-1,200 ק"מ של גלישה ומאפשר לגלוש בסקי-פס אחד בלמעלה מעשרה אתרי סקי שונים גם יחד.

חופשת סקי באיטליה - יתרונות

  • Ski6המחיר – חופשת סקי באיטליה היא לרוב חופשה זולה יותר מחופשת סקי בצרפת או חופשת סקי באוסטריה. התפתחותה המאוחרת של תרבות הסקי האיטלקית הביאה לכך שהמחירים עדיין לא הושוו לאלו אצל שכנותיה. מתקני הסקי לעומת זאת, בהחלט מספקים את הסחורה, ולא ניכר בהם הבדל המחירים.
  • העומס – בניגוד לחופשת סקי בצרפת, אוסטריה או שוויץ, אתרי הסקי באיטליה עמוסים פחות, מה שמאפשר גלישה נוחה יותר ומהירה יותר ללא המתנה ממושכת למעליות הסקי. כמובן שלכל עונה יש פיקים משלה, אולם הסה"כ הכללי מהנה למדי ומשאיר אתכם עם יותר זמן גלישה נטו ופחות זמן המתנה. אגב, גם המסלולים פחות עמוסים מאשר בצרפת ואוסטריה, עובדה התורמת רבות לשיפור חוויית הסקי
  • האוכל – המטבח האיטלקי מוכר היטב לגולש הישראלי (פסטות ופיצות יש למכביר גם בארץ הקודש), אולם הוא משודרג פי כמה ומעשיר את חוויית החופשה. בעיירות נמצאות מסעדות למכביר, המציעות את מיטב האוכל האיטלקי אולם היתרון הגדול האו בהימצאותן של מסעדות גם באתרים עצמם. ולא סתם מזללות, אלא מסעדות גורמה המציעות אוכל משובח. גלישה על בטן מלאה אולי איננה מומלצת, אבל באיטליה כנראה שאין מנוס מכך, אל נוכח העושר הקולינרי המוצע לגולש הסקי.
  • סקי בכל הרמות – אתרי הסקי המגוונים מציעים גלישה המתאימה לכל הרמות. בין אם אתם מתחילים, בינוניים או מתקדמים, באיטליה תמצאו את כל מה שאתם צריכים. המסלולים ברובם ציוריים ולעיתים אף עוברים בין כפרים ובתוך יערות. גם הגולש המתחיל/בינוני יכול בקלות למצוא לעצמו מסלולים נחמדים לגלוש בהם, מבלי לחשוש.
  • אפרה סקי מתקדם – האפרה סקי באיטליה דומה יותר לאוסטרי מאשר לצרפתית ומציע מגוון של בילויים לגולשים. הבילויים מתאימים לכל המשפחה וכוללים בארים ומסעדות ואפילו מועדוני ריקודים ובאולינג. במידה ונותר לכם כוח, תהיו בטוחים שיהיה לכם מה לעשות באיטליה בזמנכם הפנוי.

חופשת סקי באיטליה - חסרונות

  • השלג נמס מהר - אתרי הסקי באיטליה אינם ממוקמים גבוה ועל כן, השלג נמס מהר יחסית וגם באמצע העונה ניתן לפעמים להבחין בקרחות ירוקות באמצע המסלולים, כתוצאה מהשמש החמה. רצוי לבדוק אם באתר אליו אתם נוסעים קיימים תותחי שלג, שיכולים להוסיף קצת שלג במידה ונפלתם על שבוע חמים במיוחד.
  • שפה – גם כאן השפה עשויה להוות מכשול במידה ובחרתם סקי עם ילדים או הדרכת סקי. רוב המדריכים אינם דוברי אנגלית ואינם מכירים שפה אחרת זולת האיטלקית, מה שהופך את חוויית הגלישה לקצת מעצבנת.
  • מיעוט מסלולי Off-Piste – המתקדמים שביניכם, שאוהבים אתגרים, אולי יתאכזבו לגלות שבאתרי הסקי האיטלקיים יש מיעוט במסלולי Off-Piste – אותם מסלולים שנמצאים למעשה מחוץ למסלול ומתאימים רק לגולשים מנוסים ומקצועיים. הסיבה: השלג לא מהודק במקומות אלו ולרוב נמס מהר מאוד.

חופשת סקי באיטליה

לסיכום, חופשת סקי באיטליה היא חופשה המתאימה לכל קבוצות הגיל ולכ הרמות. היא משלבת חווית גלישה מאתגרת ומהנה יחד עם אפרה סקי עשיר ומסעדות משובחות לרוב. המחיר הנמוך יחסית למדינות אחרות באירופה הופך אותה לאטרקטיבית לישראלים, הפוקדים אותה באלפים מדי שנה.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה! 

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com וניתן לכם את כל המידע שתבקשו!