כללי התנהגות בשלג

ski2בעוד למקצוענים שבינינו ברור כי גם בשלג קיימים כללים שחובה לקיים, הרי שיש מקום להזכיר גם מתחילים את הכללים החשובים ביותר לגלישה וזאת, בכדי לשמור על בטיחותם, כמו גם על בטיחות שאר הגולשים. לצורך העניין ליקט צוות סקי סנטר את הכללים החושבים ביותר לגולשים המתחילים, שיעזרו לכם לעבור את החופשה בשלום.

לימוד סקי וגלישת סקי מחייבים ריכוז והכנה מראש. אם לא תכינו את גופכם מראש, אם לא תצטיידו בציוד המקצועי הנדרש ותבינו לקראת מה אתם הולכים, תיתקלו בקשיים שיהפכו את חופשת הסקי שלכם לסיוט. הכנה מראש והבנה של גודל האתגר יעזרו לכם לצלוח את החופשה בשלום ויחזירו אתכם ארצה עם רצון לעוד חופשות מאתגרות כמו זו שחוויתם.

כללים לגולשי סקי מתחילם

  • אתם לא גולשים לבד – תמיד תזכרו כי יחד איתכם גולשים עוד עשרות גולשים, רובם טובים ומהירים יותר מכם. אל תנסו לעקוף אותם או להתחכם איתם ואם הם גולשים לכיוונכם במהירות, אל תעשו תנועות מפתיעות כיוון שב-99.9% מהמקרים, הם רואים אתכם וידעו כיצד לזוז מבלי לפגוע בכם.
  • אל תצאו מהמסלול המסומן – מסלולי הסקי מסומנים בדגלים ותחומים ברובם כך שקשה לצאת מהם לבד. עם זאת, בחלק מהמסלולים ניתן לצאת מהמסלול – מהלך מסוכן מאין כמוהו לגולש המתחיל. השלג בצידי המסלול, שאינו מהודק ונקרא Off-Piste (מחוץ למסלול) הוא שלג מאוד מסוכן לגלישה ורק גולשים מיומנים יודעים כיצד לצלוח אותו מבלי לסובב את הקרסול. מומלץ להימנע מכך ולגלוש רק במסלול המיועד לכם.
  • הימנעו ממגע עם גולשים אחרים – לעיתים נגיעה אחת קטנה במגלשיים של גולש אחר, או במוטות הסקי שלו עשויים לגרום לו לאיבוד שיווי המשקל ולהתהפך. אם הוא גולש מיומן, הוא ידע לצאת מזה. אם לכם זה יקרה, אתם עלולים לסיים את החופשה שלכם מוקדם מהצפוי. הימנעו ממגע עם גולשים אחרים תוך כדי תנועה וכך תוכלו לגלוש בהנאה ובבטחה.
  • הישמעו לשילוט ולצבעי המסלולים – מסלולי הסקי מסומנים במספר צבעים: א. ירוק – מתחילים. ב. כחול – מתקדמים. ג. אדום – מקצוענים. שחור – סופר מקצוענים. ודאו כי אתם גולשים רק למקומות המיועדים לכם ולא נכנסים בטעות למסלולים מהם לא תדעו איך לצאת אח"כ.
  • שמרו על קשר עין עם הקבוצה שלכם – באתרי סקי קיימים מסלולים רבים וריבוי גולשים עשוי לגרום לכם לעיתים "ללכת לאיבוד". שמרו על קשר עין עם הקבוצה שלכם וודאו כי אתם גולשים לכל אורך הדרך בצמוד אליהם. במידה והלכתם לאיבוד, עצרו בצד ושאלו גולשים כיצד ניתן להגיע חזרה לתחנה הראשית ממנה עליתם לאתר.
  • אל תעצרו באמצע המסלול – לעולם אל תעצרו באמצע המסלול! גם אם אתם ממש חייבים, גלשו אל שולי המסלול ועצרו שם. עצירה באמצע המסלול עשויה לגרום לתאונת שרשרת שכן אתם לעולם לא יודעים מי גולש מאחוריכם ומה הוא מתכנן לעשות.
  • אבטחו היטב את ציוד הגלישה שלכם – ודאו כי הכפפות מחוברות למקלות הגלישה, שהכובע מהודק היטב והמחלקיים סגורים כמו שצריך.
  • קחו איתכם לדרך מפה של האתר – השתמשו במפה של האתר בכל פעם בה אתם הולכים לאיבוד. בקשו מאחד מאנשי המלון לסמן עבורכם את האתר בו התחלתם לגלוש ובמידה והלכתם לאיבוד, חיזרו במהירות לנקודה שסומנה עבורכם במפה.

גולשי סקי מתחילים

לימוד סקי וגלישת סקי מחייבים ריכוז והכנה מראש. אם לא תכינו את גופכם מראש, אם לא תצטיידו בציוד המקצועי הנדרש ותבינו לקראת מה אתם הולכים, תיתקלו בקשיים שיהפכו את חופשת הסקי שלכם לסיוט. הכנה מראש והבנה של גודל האתגר יעזרו לכם לצלוח את החופשה בשלום ויחזירו אתכם ארצה עם רצון לעוד חופשות מאתגרות כמו זו שחוויתם.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.