לימוד סקי

Ski12אף פעם לא מאוחר להתחיל ללמוד גלישת סקי וגם אם אתם בגילאים מתקדמים יחסית (מעל גיל 40) אתם עדיין חזק בתמונה ובעזרת הדרכה צמודה תוכלו לגלוש להנאתכם תוך מספר ימים בלבד.

אנשים רבים נרתעים מספורט הסקי כיוון שהם מפחדים ליפול/להחליק/לשבור משהו ובאופן כללי, מפחדים לעלות על מגלשיים. פעמים רבות נשמעת הטענה לפיה הגיל משחק תפקיד חשוב בלימוד גלישת הסקי. אז נכון, ככל שאתם צעירים יותר בהחלט יש סיכוי שהלימוד יכול לעבור יותר בקלות וגם הגוף מעניש פחות על טעויות בגיל צעיר, אבל אין זה אומר שלא ניתן ללמוד לגלוש גם בגילאים מבוגרים. הדרכה טובה ממדריך סקי מקצועי - בין אם מדובר בהדרכת סקי בעברית או הדרכת סקי מקומית - עשויה לעשות את ההבדל ולעזור לכם ללמוד לגלוש. אם אתם גם לא אנשים שאוהבים לקחת סיכונים מיותרים ויודעים לגלוש בזהירות, אין שום סיבה שתפחדו להתחיל לגלוש.

מה כולל לימוד סקי?

בהכללה גסה, ניתן לחלק את שבוע הלימודים למספר חלקים:

  • שיעור ראשון – עוד בטרם תתחילו לזוז עם המגלשיים, חשוב שתלמדו על עמידה נכונה ויציבה. המדריך ילמד אתכם איך לעמוד, איך ליפול (גם ליפול צריך לדעת לעשות כמו שצריך) וכמובן איך לקום. המדריך ילמד אתכם כיצד להתקדם ממקום למקום בהליכה עם המגלשיים וכיצד להסתובב במקום. תלמדו גם כיצד לתפעל את הציוד עימו אתם גולשים: איך להרכיב את המגלשיים על הנעליים וכיצד לפרק אותם, איך לדאוג שכל הציוד קשור לגוף ואינו בורח במהלך הגלישה, כמו גם כללי התנהגות בשלג.
  • שיעור שני – ברגע שלמדתם עמידה נכונה והבנתם איך ליפול ולקום, אתם מוכנים לשיעור השני, שילמד אתכם כיצד לעצור. העצירה היא המרכיב החשוב ביותר בגלישה שלכם, כיוון שהיא תמנע מכם תאונות ותאפשר לכם שליטה על מהירות הגלישה. העצירה הראשונה שתלמדו היא עצירת משולש ("פיצה", כפי שהיא נקראת בפי הילדים): תלמדו להתמודד עם מהירות גלישה נמוכות וליפול די הרבה עד שתלמדו לעצור כמו שצריך.
  • שיעור שלישי – התנסיתם כבר בגלישה קצרה, עצירה ונפילה? עכשיו הגיע הזמן להגביר את הקצב וללמוד גם כיצד מסתובבים. בשלב זה אתם כבר צוברים ביטחון בגלישה והמדריך ייקח אתם למקום קצת יותר מרוחק מהמקום בו גלשתם עד כה. הוא יסביר לכם איך אפשר להסתובב על בסיס ה"פיצה" שלמדתם בשיעור הקודם, איך להזיז את הרגליים ממקום למקום וכיצד נע שיווי המשקל שלכם ממקום למקום בהתאם לכיוון הסיבוב. יתכן ותבחינו במדריכים המלמדים את הסיבובים בצורה שונה מעט – זה קורה כיוון שמדריכי הסקי עצמם חלוקים לעיתים לגבי אופי הלימוד (יהיו כאלו שיאמרו לכם להחזיק את המקלות במאוזן לגוף ולהסתובב איתם, אחרים יגידו להשאיר אותם מאונכים לגוף). בכל מקרה, בסוף השיעור הזה כבר תלמדו להסתובב כמו שצריך.
  • שיעור רביעי – אתם כבר גולשים, מסתובבים ועוצרים. כעת תעבדו על גלישה כאשר שני המגלשיים שלכם צמודים (מקבילים), כדי שתדעו כיצד להסתובב מבלי לפתוח את הרגליים למשולש הפיצה. תלמדו גם כיצד לטפס על ההר כאשר הסקי שלכם מקבילים וכיצד לשנות את שיווי המשקל בין הרגליים כאשר אתם חותכים את המדרון.
  • שיעור חמישי – אם תגיעו לשיעור החמישי במהלך השבוע הראשון, הרי שאתם בהחלט מתקדמים מעל הממוצע. כאן תלמדו להסתובב כאשר הרגליים אינן נפתחות ואף לעצור כך לאחר הגלישה.

לימוד סקי – הסבלנות משתלמת

הכלל החשוב ביותר בלימוד סקי הוא לא לקפוץ מנושא לנושא אלא להתמקד ולהתרכז בנושא אחד וללמוד אותו כהלכה. כפי שראיתם בשיעורים שהוצגו כאן, הנושאים קשורים האחד לשני ומבלי שתלמדו היטב את הנושא הראשון, לא תוכלו לקפוץ לנושא השני. במידה ועברתם נושא מבלי שהפנמתם כהלכה את נושא השיעור הקודם, אתם תיקלעו לקשיים. וכאשר הגוף נקלע לקשיים, הוא מאלתר סגנונות גלישה משלו שאינם נכונים ואשר פוגעים בכם ובגופכם.

הלימוד הוא מס שכולם משלמים בפעם הראשונה שהם עולים על ההר. התייחסו גם אתם אליו כך וכך תוכלו למנוע מעצמכם אכזבות. אם תלמדו כמו שצריך, הפעמים הבאות יהיו הרבה יותר קלות ואתם גם תגלוש בהן כמו שצריך – נכון ובטוח – ותימנעו מתאונות או צרות אחרות. בהצלחה!

קראו עוד על הדרכות סקי!


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.