ציוד סקי - כללי

Ski14כאשר אנו מדברים על ציוד סקי, אנו מתייחסים לרוב לשני אלמנטים עיקריים שלו: הביגוד וציוד הגלישה עצמו.

ציוד סקי הוא עסק יקר, בעיקר כיוון שהשימוש בו מתבצע לכל היותר פעמיים בשנה, בתקופת החורף. יתרה מכך, בעוד הביגוד נותר כמו שהוא וניתן להשתמש בו מדי שנה, הציוד מתבלה לעיתים והופך לבלתי אפשרי לשימוש. ציוד הסקי גם מתעדכן כמעט מדי שנה ולעיתים הציוד רכשנו במיטב כספנו לפני שנתיים כבר לא רלבנטי להיום.

ביגוד סקי

ביגוד סקי אינו מיועד אך ורק למנוע מהקור לחדור לעצמות – מדובר באמירה אופנתית בפני עצמה, שהולכת וצוברת תאוצה באתרי הסקי ברחבי העולם. גולש הסקי הממוצע נמדד כיום לא רק לפי רמת הסקי שלו אלא גם לפי איך שהוא מתלבש. אם בעבר החליפות היו מסורבלות (ומכוערות) הרי שכיום, לכל חליפה יש אמירה ולהראות טוב על ההר חשוב לא פחות מלהראות טוב בשעות הערב במלון. לשם כך, חשוב להקדיש זמן ומחשבה לבחירת ציוד סקי מתאים לכם. אחרי הכל, לא תרצו להראות כמו ליצנים כשתעלו על ההר.

חשוב להשקיע זמן ומחשבה בביגוד הסקי לא רק בגלל האופנתיות שלו אלא גם בגלל שאתם לא רוצים לקפוא מקור על ההר. באתרים רבים יורדות המעלות מתחת לאפס והקור הופך את הגלישה לבלתי אפשרית במידה ואתם לא מצוידים כראוי. רצוי לגשת לחנות הסקי הקרובה ולהתייעץ עם המוכרים טרם הרכישה. חשוב לרכוש מותגים אירופאים מובילים ולא להתפשר על המחיר (אלא אם כן הוא אסטרונומי כמובן). הצטיידו מבעוד מועד ברשימת מלאי לגבי מה אתם צריכים לרכוש ורכוש את הביגוד המחמם והטוב ביותר שידכם משגת. כשתשבו על המעלית במינו עשרים מעלות, תודו לנו!

ציוד סקי

בכל הנוגע לציוד סקי, המצב סבוך הרבה יותר. כאן אין מדובר ברכישה חיונית כיוון שכל האתרים באירופה מציעים השכרת ציוד במחירים לא גבוהים. יתרה מכך, מחיר השכרת הציוד כלול לרוב בתוך המחיר המוצע בחבילה, כך שאינכם צריכים להרגיש מחויבות לרכוש ציוד. ציוד הסקי עצמו גם מתעדכן מעת לעת ויתכן כי הציוד שתקנו לא יתאים לכם בעוד מספר שנים וחבל על ההוצאה.

בכל הנוגע לציוד סקי, אנו ממליצים לשכור ציוד באתר עצמו ולא לרכוש ציוד בישראל. כך גם לא תאלצו להיסחב עם הציוד בנמלי התעופה השונים ואף תוכלו להחליף נעליים/מגלשיים במידה ולא תחושו בנוח איתם.


רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות או תהיות לגבי חופשת הסקי הקרובה שלכם? צרו איתנו קשר כאן ונשמח לעזור לכם לקבל החלטה!  

מחפשים הדרכה בעברית לחורף הקרוב? רוצים להתייעץ? צרו איתנו קשר ישירות לתיבת המייל שלנו Theskicenter@Gmail.com ונספק לכם רשימה של מדריכי סקי, צעירים ומבוגרים, שישמחו לצאת איתכם לחופשת הסקי שלכם ולעזור לכם ללמוד לגלוש כמו שצריך.